Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
  • Kategorie
  • Parametry
  • Rozdrabniacz gałęzi Hecht

Każdy właściciel ogrodu doskonale wie, że dbanie o niego oznacza też pozbywanie się odpadów. Część z nich może trafić na kompost, ale innych już nie tak łatwo się pozbyć. Wszystkie odpady organiczne mogą zostać wykorzystywane w gospodarstwie domowym, ale należy je odpowiednio przygotować do dalszego działania. Takim przykładem są gałęzie drzew, które połamał wiatr, lub musiały zostać przycięte.

W tej sytuacji przydatne są rozdrabniacze do gałęzi. Maszyna ta szybko i skutecznie przetworzy gałęzie na łupiny, które mogą zostać wykorzystane do dalszej pielęgnacji drzew poprzez podsypanie je ich niewielką ilością. Mogą spełniać też naturalną funkcję dekoracyjną ogrodu.
 
Nasz sklep oferuje rozdrabniacze HECHT z dwoma rodzajami silników: elektrycznym lub spalinowym. Każdy ze sprzętów wyposażony jest w zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz hamulec silnikowy. Niektóre z modeli proponowanych przez domogrod.eu posiadają możliwość automatycznego wyciągania gałęzi, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Ponadto wszystkie maszyny posiadają koła, które umożliwiają ich bezproblemowe przestawianie w wybrane miejsce.

Klienci mogą wybierać nie tylko między silnikami. Maszyny różnią się również mechanizmami rozdrabniającymi. W niektórych zastosowano nóż, a w innych wałek zębaty. Żaden z systemów nie jest idealny i od preferencji ich użytkownika zależy dokonanie właściwego wyboru.

Rozdrabniacze z tarczą nożową posiadają szybkie talerze obrotowego. Każda z maszyn sprzężona jest z jednym lub większą liczbą ostrzy stalowych. Zadaniem noży jest stopniowe pocięcie gałęzi na bardzo małe części. Co ważne ten typ rozdrabniacza może przetworzyć nawet świeże gałęzie o średnicy 4 cm. Warto zwrócić uwagę na moc silnika w tego typu sprzęcie. Nie powinna być ona mniejsza niż 2 kW. Noże, które zainstalowano w rozdrabniaczach HECHT są bardzo ostre, a wykonane zostały z najwyższej jakości stali. Gwarantujemy więc, że nie zawiodą pokładanych w nie oczekiwań. Warto jednak pamiętać, że częste używanie takiej maszyny sprawia, ze ostrza po pewnym czasie tępią się i należy je co jakiś czas wymienić na nowe. Surowiec przygotowany przez tego typu rozdrabniacz świetnie nadaje się, np. jako ściółka pod kwietniki.

Rozdrabniacze z zębatą głowicą, tzw. wałkiem zębatym nazywane są również wiórkarkami. Przekładnia, do której przylega płyta obraca się dość powoli. To mechanizm przeznaczony dla osób, które cenią sobie cichą pracę maszyny. To zasługa głowicy przekładni, która w stosunku do noża obraca się znacznie wolniej. Przez to wytwarza wibracje podczas kruszenia, a jej praca staje się mniej słyszalna. Jej kolejną zaletą jest automatyczne wyciąganie gałęzi. Warto jednak pamiętać, że gałęzie przeznaczone do rozdrobnienia powinny schnąć wcześniej przynajmniej przez 14 dni. Osoba obsługująca sprzęt z łatwością wyreguluje również płytę dociskową, której zadaniem jest ściśnięcie gałęzi do wałka. Co ważne, rozwiązanie to nie wymaga ostrzenia głowicy. Po wykonaniu zadania, gałęzie cięte są na kawałki o wielkości 1-3 cm. Surowiec nadaje się do palenia, a także jako ściółka pod krzewy.