Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
  • Kategorie
  • Parametry
  • Aeratory i wertykulatory Hecht

Każdy ogrodnik zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele pracy i wysiłku trzeba włożyć aby trawnik wyglądał pięknie i był odpowiednio zadbany. Dzięki rozwojowi asortymentu narzędzi ogrodowych nie jest już to aż tak trudne. Obecnie produktami służącymi do pielęgnacji trawników są: wertykulator Hecht oraz aerator Hecht.  Pierwszy z nich ma za zadanie napowietrzać trawnik. Obecność pionowych noży ma posłużyć do przecinania trawy, która z różnych przyczyn obumarła. Filc przenosi się na górną część trawnika. W efekcie gleba zostaje rozluźniona, dopływ wody do korzeni odblokowany, a sama gleba ma stały kontakt z powietrzem.  Proces zatrzymuje rozwój oraz rozprzestrzenianie się mchu oraz chwastów.

Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty, wertykulacje powinno przeprowadzać się na początku wiosny, w momencie gdy trawa osiągnie już odpowiednią długość. Ważne jest aby proces nie był wykonywany bezpośrednio przed nadejściem przymrozków, gdyż trawa musi mieć czas na regenerację. Czynność tę najlepiej wykonywać podczas chłodnych dni, o dużej wilgotności powietrza.

Kolejnym urządzeniem, który sprzyja ochronie i pielęgnacji trawnika jest aerator Hecht.  Narzędzie to również ma za zadanie napowietrzyć trawnik, jednak zasada działania samego produktu jest nieco inna. W tym przypadku proces polega na nakłuwaniu gleby przy użyciu specjalistycznych kolców oraz rurek. W efekcie gleba rozluźnia się, a także zwiększa swoją odporność na niszczenie wywołane deptaniem.  Powietrze może bezproblemowo dotrzeć do niższych partii gleby. Stosowanie aeratora Hecht sprzyja likwidacji chwastów, pozwala na szybszą regeneracje trawnika oraz chroni glebę przed uszkodzeniem.

Czas wykonywania zabiegu jest niezwykle ważny. Aerację należy przeprowadzać albo wiosną albo jesienią przy zachowaniu odpowiedniej wilgotności gleby.  Zastosowanie aeracji latem sprawia, że udrażnia się dostęp do korzeni traw, dzięki czemu jest ona bardziej nawodniona. Wykonanie zabiegu jesienią ma za zadanie wspomóc wzrost trawy w kolejnym okresie wegetacyjnym.